NAUDINGA INFORMACIJA

Pateikiame dažniausiai klientų užduodamus klausimus apie asmens apsaugos priemones ir jų naudojimo specifiką. 

APIE PREKES SUVIRINTOJAMS


1. Ant suvirintojams skirtų drabužių nėra ženklinimo, kam jie tinkami. Kaip atpažinti, kad tai tinkamas suvirintojams rūbas?

Kiekvienas apsauginis rūbas pagal EN340 standartą turi būti ženklinamas, t.y. turi būti paženklintos visos aprangos dalys. Ženklinimas turi matytis ant paties gaminio ARBA etiketėje, pritvirtintoje prie jo, matomas ir įskaitomas, atsparus tam tikram valymo procesų skaičiui.
Jei ant apsauginio rūbo nėra specialaus ženklinimo, tuomet tai nėra sertifikuota AAP.

2. Jeigu suvirintojas pašalino nuo gaminio etiketę, kaip atpažinti, kad gaminys yra tinkamas suvirintojui? Kas atsakingas už tai, kad jis tikrai toks, o etiketės šalinimas netaps pretekstu naudoti ne suvirintojams skirtus rūbus?

Visos AAP, jei jos yra sertifikuotos, turi turėti matomą ženklinimą. Be specialaus standarte nurodyto ženklinimo asmens apsaugos priemonės neturi kitų saugumo lygį ar kategoriją patvirtinančių įrodymų. Už naudojamos AAP priežiūrą, eksploataciją yra atsakingas darbuotojas, o darbuotojo kontrolę vykdo darbų saugos specialistas.
Suvirintojui skirta apsauginė apranga, jei ji sertifikuota, turi turėti ženklinimą (ant kiekvienos apsauginės aprangos dalies). EN340 standarte pateikiama informacija apie apsauginės aprangos vertinimą.
 
3. Odinių suvirintojo drabužių priežiūros instrukcija. Kaip reikia šį gaminį prižiūrėti?

Pagal EN340 standarto reikalavimus vartojimo instrukcija yra pateikiama pirkėjui su preke.


APIE DARBO PIRŠTINES

4. Kokias AAP naudoti dirbant su pesticidais, jei atliekami purškimo ir barstymo darbai?

Įvairių pesticidų, herbicidų, fungicidų ir kt. žemės ūkyje naudojamų cheminių preparatų poveikis žmogaus organizmui gali būti įvairus, priklausomai nuo patenkančios į organizmą koncentracijos kiekio (lygio) ir būdo. Pesticidai į žmogaus organizmą gali patekti per odą, burną, įkvepiant garų, dūmų ar aerozolių, todėl ypač svarbu dirbant pasirinkti patikimas asmens apsaugos priemones, kurios yra sertifikuotos – t.y. pritaikytos apsaugai nuo mirtino pavojaus.

4.1. Kvėpavimo takų apsaugai rekomenduojame Moldex kompanijos puskaukes su filtrais nuo cheminių medžiagų ir dulkių.
4.2. Odos apsaugai rekomenduojame visą kūną dengiančius riboto naudojimo kombinezonus, kurie yra sertifikuoti specialiai apsaugai nuo pesticidų – Microgard 2000 Standard.
4.3. Ypač svarbu apsaugoti darbuotojo rankas. Megztos ar vienkartinės medicininės pirštinės visiškai netinka rankų apsaugai nuo pesticidų. Patikimiausiai saugos MAPA gamintojo nitrilinės arba lateksinės pirštinės, kurios priglunda prie rankos, užtikrina gerą sukibimą su šlapiu paviršiumi ir puikiai apsaugo nuo chemikalų prasiskverbimo į odą.

5. Kokia medžiaga dengtas pištines galima naudoti darbui su tepaluotomis detalėmis ir aplinkoje, kurioje susiduriama su tepalais?

Darbui tepaluotoje aplinkoje patartina rinktis nitrilu ar nitrilo puta dengtas pirštines, nes nitrilas – tai medžiaga atspari tepalams, alyvoms, augaliniams bei sintetiniams riebalams. Lateksas veikiamas šių medžiagų tįsta, todėl rinktis juo dengtas pirštines nepatartina.

6. Ar galima naudoti chloruotas pirštines maisto pramonėje?

Ne tik galima, bet ir patartina, nes chloruoti paviršiai pasižymi antibakterinėmis savybėmis.

7. Kodėl pudruotos vienkartinės pirštinės brangesnės nei be pudros? Ar pudra suteikia prekei pridėtinės vertės?

Pradiniame vienkartinių pirštinių gamybos procese gaunamos pudruotos pirštinės. Pudros nuėmimui naudojamos pudros šalinimo technologijos, todėl išauga gamybos kaštai. Klysta manantys, kad pirštinių pudra specialiai pudruojamas jų vidus.

8. Ar dirbant prie besisukančių mechanizmų galima dėvėti lateksines pirštines?

Lateksas yra viena elastingiausių medžiagų, todėl besisukančiam mechanizmui įtraukus pirštinę ji nesuplyš ir ranka bus įtraukiama kartu su pirštine. Darbui tokioje aplinkoje rekomenduojama rinktis nitrilines pirštines.

9. Ar svarbu rinktis sertifikuotas pirštines?

Sertifikavimas rodo, kad pirštinėms atlikti specialūs bandymai, kurių metu nustatyti jų atsparumo rodikliai. Žinant aplinką, kurioje dirbama, pasirenkama norima apsauga. Dėl konkrečių rodiklių atitikimo galite klausti mūsų. Mielai atsakysime parinkdami Jums labiausiai tinkančias apsaugos priemones.


APIE ŠVAROS PREKES


10. Pažįstamas patarė, kad prieš einant dirbti rankas reikia išsitepti „BROLIO“ aliejumi ir tada tepalas nelips prie rankų. Gal galėtumėte pakomentuoti?

Idėja nebloga, bet aliejaus plėvelė nėra pastovi ir rankos vis tiek išsiteps, nors reikia pripažinti, kad nuplauti nešvarumus bus lengviau. Ekonomijos bus tikrai nedaug, nes reikės naudoti nuriebalintoją (pvz.: „Fairy“), kad pašalintumėte nuo rankų riebalus.

11. Dirbu autoservise ir mano rankos po darbo būna nešvarios. Ką galėtumėte rekomenduoti iš rankų valymo pastų, kad rankos lengvai ir greitai nusivalytų?

Visose NETTUNO rankų valymo priemonėse yra riebalus (tepalus) skaidančių priemonių, todėl nešvarumus nuplauti kur kas lengviau net jei jie įsigėrę giliai, o rankų oda yra suskilinėjusi. Siekiant maksimalaus efekto, pastą reiktų naudoti ant sausų rankų ir tik gerai įtrynus nuskalauti vandeniu – tada efektas bus didesnis. „La Rossa“ ar „Nettungel“ linijos sudėtyje turi natūralių medžiagų, padedančių lengviau nuplauti netgi dažus ar grafitus.


APIE GALVOS APSAUGĄ



12. Kokius filtrus reikia naudoti dirbant su acetonu?

Apsaugai nuo acetono skirtos pilnos veido kaukės arba puskaukės. Rekomenduojamos pilnos veido kaukės su AX filtrais (kodas KFA5606), turinčiais standartizuotą srieginę jungtį pagal EN148-1. Šie filtrai universalūs ir tinka visoms pilnoms veido kaukėms su sriegine (EN148-1) jungtimi. Šiuo metu galime pasiūlyti ir puskaukę, kuri yra sertifikuota darbui su AX filtrais – tai KPA7002 Easy Lock MOLDEX. Filtras – KFA9600. Šiuos filtrus taip pat galima naudoti su pilna veido kauke KKA9002 su 2 Easy Lock Moldex jungtimis. Apsaugai nuo acetono naudojami AX filtrai.

13. Kiek laiko galioja šalmas, jeigu aš jo nenaudoju, jis yra padėtas?

Nepriklausomai nuo to, ar šalmas eksploatuojamas ar ne, jis turi būti laikomas pagal šias taisykles:

a) laikomas ir transportuojamas atsparioje pakuotėje, kuri apsaugotų nuo galimo pažeidimo, dirželių įtrūkimo, kontakto su chemikalais bei saulės spinduliais;
b) valomas ir dezinfekuojamas tik švelniu muilu ir šiltu vandeniu. Rekomenduojamas mūsų asortimento prekių naudojimo laikas: 4-5 metai nuo pagaminimo datos (jei šalmai pagaminti iš HDPE medžiagos) ir iki 8 metų (jei šalmai – iš ABS medžiagos).

14. Ar būna ausinių medžiotojams?

Medžioklės metu šūvių sukeltas garso stiprumas prilygsta 140 dB, kuris nesisaugant sukelia tiesioginę fizinę žalą. Howard Leight ir MSA sukūrė ausines specialiai medžiotojams ar dirbantiems aplinkoje, kur šaudoma. Ausinės ypatingos tuo, kad staigus smūgio-triukšmo impulsas slopinamas iš karto neblokuojant aplinkos garsų. Tylūs aplinkos garsai pagarsinami iki 4 kartų.

15. Kokius akinius dėvėti, jeigu dažnai keičiasi aplinkos apšvietimas: nuolat tenka vaikščioti iš patalpos į lauką ir vėl atgal į patalpą?

Akiniai, kurie skirti dėvėjimui lauke ir viduje, turi I/O lęšius.
Siūlome įsigyti akinius su Jūsų aplinkai skirtais lęšiais:
VAA5X400 – skaidrūs nerasojantys nesibraižantys akiniai 5x4 UNIVET


APIE PATIKRAS



16. Ar Jūs atliekate diržų patikras?

SABELIJOS PREKYBA UAB yra sertifikuota atlikti Protekt, Miller, Sall, Titan, Antec ir kt. gamintojų kritimo iš aukščio apsaugos priemonių patikras. Norime priminti, kad visoms kritimo iš aukščio apsaugos priemonėms patikras privaloma atlikti kartą per metus.


Turite daugiau klausimų? Juos galite atsiųsti užpildę formą puslapyje "Kontaktai".