Atgal į naujienų sąrašą

Dirbate aukštyje? Ar tinkamai saugote savo gyvybę?

 
 
 
Dirbant aukštyje, apsauga nuo kritimo turi kritinę reikšmę. Ar esate įsitikinę, kad priemonės, kurias naudojate yra tinkamos?
Rinkoje rasite galybę asmens apsaugos priemonių (AAP), kurios saugo nuo kritimo pavojaus, todėl nepaprastai svarbu jas teisingai pasirinkti ir tinkamai naudoti. Kitaip, nelaimės atveju, rizikuojate būti sužeisti ar netgi netekti gyvybės. Tad kaip nesuklysti renkantis?

 
Apsauga darbui aukštyje: skirtinga paskirtis ir funkcijos
 
Renkantis apsaugą darbui aukštyje, svarbu atsižvelgti, kokiai veiklai ir darbo pobūdžiui ji skirta. Egzistuoja keletas skirtingų apsaugos tipų:
 
  1. Dirbant ant stataus paviršiaus, kaip, pavyzdžiui, šlaitinio stogo, svarbu išlaikyti saugią kūno pozciją Taip pat svarbu laikytis atokiau nuo galimų kritimo ar slydimo vietų, pavyzdžiui, stogo krašto. Šiuo atveju tinkamiausia darbo padėties fiksavimo įranga. Ją sudaro padėties nustatymo diržas ir dalis, jungianti su inkaravimosi tašku. Atkreipkite dėmesį, kad ši įranga nesustabdo kritimo ir negali būti tam naudojama.
     
  2. Dirbant atvirame aukštyje be apsauginių barjerų, kuomet kritimo rizika yra neišvengiama, turite rinktis tokią apsaugos sistemą, kuri automatiškai sustabdytų kritimą ir amortizuotų. Tam reikalingas viso kūno diržas su jungtimi nugaros arba krūtinės dalyje bei lynas, turintis energiją absorbuojančias savybes (kritimas be amortizacijos – didžiulis stresas kūnui ir gali lemti sužeidimus). Tvirtinimo vieta, prie kurios kabinamas saugos lynas, turi atlaikyti 10 kN (1 000 kg) apkrovą. Apsaugos nuo kritimo įranga paprastai naudojama tik trumpalaikėms darbo užduotims.
Esant kritimo pavojui, būtina dėvėti ne tik specialią apsaugą nuo kritimo, bet ir šalmą bei tinkamą avalynę neslidžiu padu.
 

Tikrinkite kiekvieną kartą
 
Kiekvieną kartą, prieš pradedant darbus aukštyje, būtina patikrinti saugos sistemas. Atkreipkite dėmesį:
 
  1. Patikrinkite diržą: ar jis nesutrūkinėjęs, nesudilęs, nepažeistas cheminėmis medžiagomis? Niekados nedarykite dirže papildomų skylučių ar kitaip nepažeiskite jo audinio.
  2. Įsitikinkite, kad diržų sagtys veikia tinkamai, tvirtai užsifiksuoja.
  3. Apžiūrėkite lyną: ar jame nėra įtrūkimų, rūdžių, deformacijos, kitų defektų? Lyno neturėtų trinti įrankiai ar paviršiai, galintys jį pažeisti ar skatinti susidėvėjimą.
  4. Įvertinkite tvirtinimo jungtis, karabinus, ar jų užraktai veikia tinkamai.
 
Apsaugos priemonės taip pat reikalauja tinkamos priežiūros: laikykite jas sausoje vietoje, saugokite nuo karščio šaltinių, cheminių medžiagų, rūdijančių metalų, vibracijos. Nuvalykite purvą drėgna kempinėle, leiskite džiūti ir priemones laikykite taip, kad jos nesideformuotų.
Saugos priemonėms darbui aukštyje privalo būti rengiamos reguliarios patikros, o jų datos žymimos ir tvirtinamos prie pačių priemonių (tam skirti specialūs identifikatoriai). 
Neužmirškite, kad Jūsų saugumas – Jūsų pačių rankose. Nerizikuokite. SABELIJOS PREKYBA UAB parduotuvėse rasite visą reikiamą apsaugos nuo kritimo produkciją (diržai, lynai, kritimo stabdymo įrenginiai, saugos blokai, tvirtinimo elementai), o mūsų konsultantai padės rasti tinkamiausią sprendimą būtent Jums. Esame tam, kad būtumėte saugūs!
 

« »