Atgal į naujienų sąrašą

Kaip pasirinkti darbo pirštines?

Geros darbo pirštinės ne tik tinkamai apsaugo, bet ir suteikia konkretaus darbo atlikimui svarbų komfortą. Taigi geras pirštinių parinkimas padeda darbuotojams efektyviai atlikti darbus.

Turbūt esame įpratę iš darbuotojų girdėti ar patys niurzgėti su tokiais pasiteisinimais, kad tik nereikėtų dėvėti pirštinių darbo metu:
  • „Darbo pirštinės neleidžia dirbti smulkesnių darbų, sunku suimti daiktus, slysta, nėra sukibimo“;
  • „Darbinės pirštinės neleidžia rankoms kvėpuoti, jos drėgsta ir prakaituoja“;
  • „Darbui skirtos pirštinės nepatogios, slenka, reikia nuolatos pasitaisyti“;
  • „Darbinės pirštinės neatlieka savo funkcijos, legviau dirbti be Jų“.
Bet, ar žinojote, kodėl taip svarbu dėvėti pirštines darbe? Kas įtakoją patogumą ir darbo palengvimą? Kaip teisingai pasirinkti pirštines? Sabelijos Prekyba atsakys Jums į šiuos klausimus. 

Pradėsime nuo pirmojo klausimo, kodėl svarbu naudoti pirštines kaip AAP priemonę darbe?
Statistika rodo, kad dėvėjimas apsauginių pirštinių darbe sumažina rankų sužalojimo riziką net 60%! Pasirenkant ir naudojant tinkamas pirštines galime apsisaugoti nuo įvairių sužeidimų, netikėtų pavojų ir laikytis higienos, kas apsaugo mus nuo sunkių ligų. 

Darbo pirštinės yra labai svarbi aprangos-apsaugos dalis, tačiau darbdaviai vis dar susiduria su problema, priversti jas naudoti. Kad darbuotojai noriai jas nešiotų ir liktų patenkinti, patarsime Jums ir atsakysime į pagrindinį klausimą, kaip teisingai pasirinkti darbines pirštines? 
Pirmiausia reikėtų žinoti, kokiems darbams jas naudosite. Nustačius naudojimo sritį, užtikrinsite rankų saugumą ir ilgą bei malonų naudojimą. Galimi pirštinių tipai: 
LIETOS PIRŠTINĖS

 
APLIETOS PIRŠTINĖS

MEGZTOS PIRŠTINĖS

 
SIŪTOS PIRŠTINĖS

ODINĖS PIRŠTINĖS

 
Į ką svarbu atsižvelgti renkantis pirštines? 
Svarbiausia teisingai atsirinkti nuo ko norite apsisaugoti, o tuomet ieškoti pirštinių, kurios atitiktų, vieną iš šių standartų: 
EN 420 Apsauginės pirštinės. 
EN 388 Pirštinės nuo mechaninių sužalojimų. 
EN 407 Pirštinės nuo karščio arba ugnies. 
EN 12477 Suvirintojų pirštinės. 
EN 511 Pirštinės nuo šalčio. 
EN 374 Pirštinės nuo cheminių medžiagų ir mikroorganizmų. 
EN 421 Pirštinės nuo jonizuojančios spinduliuotės ir radiacijos. 
EN 10819 Antivibracinės pirštinės. 
EN 1082 Pirštinės nuo rankinių peilių įpjovimų ir dūrių.
EN 60903 Dielektrinės pirštinės 
EN 455 Medicininės pirštinės 

Kas svarbu darbuotojui dirbant, ir aktualu darbdaviui renkantis produktą? Į ką atkreipti dėmesį renkantis darbo pirštines?
Patvarumas 
Norint išsirinkti patvarias darbo pirštines, reikėtų atsižvelgti į medžiagas, naudojamas pirštinių gamybai. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į mechaninį atsparumą, kurį parodo standarto EN388 piktograma:


Karštis
Yra dviejų tipų pirštinės apsaugančios nuo karščio – atitinkančios standartą EN407 arba atitinkančios standartą EN12477. Pirmosios apsaugo rankas nuo karščio ir (arba) ugnies, esant vienam ar daugiau poveikio būdų: ugnies;sąlytinės šilumos;konvekcinės šilumos; spinduliuojamosios šilumos; sulydyto metalo smulkių purslų ar jo didelių kiekių. Antrosios – specifinės apsauginės suvirintojo pirštinės, tai tokios pirštinės, kurios apsaugo nuo mažų išsilydžiusio metalo purslų, nuo trumpalaikio sąlyčio su riboto intensyvumo liepsna, konvekcine bei sąlyčio šiluma ir nuo virinimo (UV) spinduliuotės poveikio. Jos skirstomos į tris klases – A, B ir AB. A klasę reiktų rinktis kada reikalinga optimali apsauga, bet nebūtinas didelis pirštinės lankstumas, rankų miklumas. B klasė nurodo, kad pirštinė tinkamesnė darbui su smulkiais objektais, bet apsauga yra mažesnė. Jei reikalinga maksimali apsauga ir didelis pirštinės lankstumas (dirbant su smulkiais daiktais) renkamasi AB klasė.
Šaltis
Jei dirbate lauke arba minusinėje temperatūroje, Jums reiktų rinktis pašiltintas pirštines, kurios yra lankščios net šaltomis sąlygomis ir atitinką standartą EN 511. Jos taip pat apsaugo ir nuo mechaninių pažeidimų(pradūrimo, įpjovimų).
Chemija
Jei darbo aplinkoje susiduriate su cheminėmis medžiagomis ar kt. pavojingais skysčiais, Jums reiktų rinktis pirštines apsaugančias nuo įvairių chemikalų ar mikrooorganizmų, kurios atitinką standartą EN 374. Jos taip pat atsparios drėgmei, o paviršius neslystantis.
Radioaktyvūs spinduliai
Jei dirbate tokiose vietose kaip oro uostai ar pašto skyriuose prie saugumo kontrolės prietaisų, valstybės sienos perėjimo punktuose, gamyklose, kuriose yra statinio elektros krūvio neutralizatoriai, priešgaisrinėse apsaugos sistemose, kur naudojami alfa spinduliuotės šaltiniai ar visose kitose įstaigose kur naudojami rentgeno spinduliai, Jums reiktų rinktis pirštinės, kurios atitinka standartą EN421. Šios pirštinės apsaugo nuo jonizuojančios spinduliuotės ir radioaktyvaus užteršimo.
Vibracija
Jei darbo metu rankas veikia vibracija, tuomet reikėtų naudoti pirštines atitinkančias standartą EN10819. Jos apsaugo nuo vibracijos žalos pavojaus, kylančio dėl rankas veikiančios vibracijos.
Įpjovimo pavojai
Dirbant aplinkoje, kurioje pilna įvairių mašinų ar variklių, kurie gali pakenkti ar sužeisti rankas, patariame naudoti tokias pirštines, kurios pritaikytos specialiai apsaugai nuo peilių įpjovimų ir dūrių. Tokios pirštinės privalo atitikti standartą EN1082.
Elektra
Jei dirbate prie aukštos įtampos ir norite apsisaugoti nuo netyčinio kontakto su elektros sistema, reiktų rinktis dielektrines pirštinės, kurios atitinka standartą EN60903. Tai tokios pirštinės, kurios apsaugo nuo aukštos įtampos ir, kurios praeina griežtus patikrinimus prieš papuolant į kliento rankas. Su kiekviena pirštine pridedamas sertifikatas, kuris patvirtina jos rezultatus.
Medicina
Jei dirbate tokioje srityje kaip medicina, tai Jums reikės vienkartinių pirštinių, kadangi jų asortimentas labai platus, palengvinsime Jūsų pasirinkimą. Yra 4 skirtingų rūšių medicininės pirštinės. Atitinka standartą EN455-1, šis standartas nurodo vienkartinių medicininių pirštinių bandymų metodus ir reikalavimus skylių suradimui. EN455-2. Ši standarto dalis apibrėžia vienkartinių medicininių pirštinių (chirurginių/procedūrinių pirštinių) fizinių savybių ir bandymų metodus, siekiant užtikrinti, jog pirštinės teikia atitinkamo lygio apsaugą nuo užkrėtimų tiek pacientui, tiek naudotojui. EN455-3 ši dalis apibrėžia vienkartinių medicininių pirštinių reikalavimus biologinio saugumo įvertinimui, taip pat nurodo ženklinimo reikalavimus bei taikytų bandymų svarbią informaciją. EN455-4 ši standarto dalis nurodo vienkartinių medicininių pirštinių ženklinimo reikalavimus. Turi būti nurodyta galiojimo data. Kadangi vienkartinės pirštinės gaminamos iš ne vienos medžiagos, kad būtų lengviau pasirinkti pateikiame Jums pirštinių medžiagų palyginimo lentelę.

Renkantis darbo pirštines svarbu atkreipti dėmesį į tai, kur jas naudosite ir kokiu tikslu. Prieš perkant produktus reikia žinoti kokios medžiagos pirštinių jums labiausiai reikia, o tuomet Jums padės  SABELIJOS PREKYBA UAB, kuri siūlo platų asortimentą iš visų žemiau aprašomų medžiagų.

Darbo pirštinių medžiagos skirstamos į du tipus:
1. Natūralios medžiagos - Medvilnė, Oda (Lygi ar Vesta), Natūralus kailis.
2. Sintetinės medžiagos - Poliesteris, Cordura, Kevlar, Proban, Dyneema, Nailonas, Thinsulate, Dirbtinis kailis.


Medvilnė – tai daugiau nei 7000 metų žmogaus auginamas augalinis pluoštas, subręstantis ant vilnamedžio krūmo, kuris yra daugiausiai naudojamas tekstilės pramonėje. Medžiagos privalumai:
· Medvilnė yra natūralus pluoštas.
· Puikiai sugeria drėgmę ir leidžia kūnui kvėpuoti.
· Netinkamas naudoti alergiškiems žmonėms.
· Nereikalauja didelės prižiūros.
· Tinka kasdieniniam nešiojimui.
· Gali įgauti daugiau savybių impregnavimo metu su kitomis medžiagomis.
 


Poliesteris - šis audinys dažniausiai yra gaminams iš sintetinių polimerų, tokiu kaip nafta, ir dažnai maišomas su linu, medvilne ir vilna. Yra naudojamas tiek drabužių gamybos srityje, tiek pramonės srityje. Medžiagos privalumai:
· Nereikalauja daug priežiūros.
· Ilgai išlaiko spalvas ir nenusiskalbia.
· Beveik nesiglamžo ir yra lengvai lyginamas.
· Atsparus trinčiai, išlaiko formą, bei nesugeria drėgmės.

 

Cordura® - poliamido audinys dengtas PU (viena iš tvirčiausių medžiagų, kuri yra atspari vandeniui, plyšimui ir yra lengva bei tvirta. Ši medžiaga naudojama gaminiuose kuriems keliami itin aukšti tvirtumo reikalavimai. Medžiagos privalumai:
· Nelaidus vandeniui.
· Atsparus karščiui (+1600ºC)
· Itin atsparus karščiui ir dilimui.
· Labai tvirta.



Poliuretanas (PU) - Itin tvirta medžiaga, kuri pagaminta iš sintetinio pluošto, struktūra labai primena putas. Ji yra atviros molekulių struktūros, todėl gerai praleidžia orą, yra stabili ir tvirta. Bet kokį audinį padengus šia plėvele, jis tampa atsparus vandeniui, priešingai nei naftos riebalams. Medžiagos privalumai:
· Mažai dylanti medžiaga, kuri suteikia produktui ilgaamžiškumą.
· Vienintelis iš plastikų, kuris kvėpuoja.
· Yra itin lengvas ir elastingas.
· Neleidžia vystytis bakterijoms ir mikroorganizmams.



Poliamidas (Nailonas) - tai sintetinis pluoštas, kuris elektrinasi ir yra jautrus saulės šviesai, todėl blunka. Dažniausiai naudojamas kaip priedas su natūraliais pluoštais ir suteikia gaminiui tvirtumo. Jis naudojamas tokių daiktų gamyboj, kaip laidų izoliacijai, padangų kordui. Medžiagos privalumai:
· Tvirtas ir elastingas audinys, todėl nesiglamžo.
· Labai atsparus trinčiai.
· Atsparus cheminiams reagentams.
· Lengvai sugeria drėgmę, todėl greičiau brinksta vandenyje.

 

Kevlar® - aromatinių angliavandenių pagrindu sudarytas poliamidinis pluoštas. Lyginant pagal svorį, jis 5 kartus stipresnis už plieną. Dėl savo unikalių savybių kevlar pluoštas plačiai naudojamas karinėje pramonėje, aeronautikoje, sporto inventoriaus gamyboje (t. y. tose srityse, kur reiklingas tvirtumas ir kuo mažesnis gaminio svoris). Medžiagos privalumai:
· Atsparus karščiui ir liepsnai (iki +350ºC).
· Nesilydantis pluoštas.
· Žemo lygio elektros izoliacija.
· Sunkiai perpjaunamas pluoštas;.
· Kvėpuojantis.



Thinsulate® - Sintetinis pluoštas, kuris yra alternatyva kailiui arba pūkams. Labai šiltas audinys (2 kartus šiltesnis už pūkus), naudojamas gaminti kepurėms, pirštinėms. Medžiagos privalumai:
· Pasižymi maža absorbcija ir kvėpavimo savybe.
· Greitai džiūnantis.
· Nereikalauja didelės priežiūros.
· Pluoštas daug lengvesnis ir plonesnis nei poliesteris.



Dyneema® - pati tvirčiausia medžiaga, todėl yra naudojama gaminti daiktams, kuriems reikia užtikrinto saugumo (virvėms, lynams, šalmams, pirštinėms). 10mm diametro lynas išlaiko 20 tonų. Medžiagos privalumai:
·  Cheminis atsparumas beveik visoms cheminėms medžiagoms.
·  Nesugeria vandens ir drėgmės.
·  Neskęsta.
·  Atspari dūmams, pjovimams.
·  Pasižymi žemu elektros laidumu.

 


Oda - žmogaus ir gyvūno kūno paviršiaus dangalas. Oda saugo organizmą nuo mechaninių pažeidimų, išorės poveikių, reguliuoja kūno temperatūrą, todėl pagaminami gaminiai iš šio pluošto turi visas šias savybes. Yra daugybė odos rūšių, kurios pasižymi ypatingomis savybėmis.Odos tipų rūšys:

Elnio oda - ypatingai švelni ir prabangi medžiaga. Pasižymi ypatingu lankstumu, elastingumu, glotnumu.

Kiaulės oda - kokybiška, pralaidi, kvėpuojanti. Kiaulės oda yra plona , kieta, pigesnė už kitas, nes nėra retas gyvūnas. Iš šio gyvūno odos gaminami pigiausi gaminiai.

Ožkos oda - perdirbta ožkos oda, kuri yra lanksti ir tvirta. Leidžia odai kvėpuoti.

Versta oda - galvijų oda, kuri yra stora ir garantuoja patikimą apsaugą.

Dirbtinė oda - netikra oda, kuri yra pagaminta iš sintetinių medžiagų. Ji yra atspari įbrėžimams, plėšimui tempimui.







 
« »