Atgal į naujienų sąrašą

Pavojai statybų vietoje. Kaip jų išvengti?

Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros duomenimis statybos sektorius išsiskiria itin bloga  nelaimingų atsitikimų darbe statistika (šiame sektoriuje daugiausiai mirtimi pasibaigusių nelaimingų atsitikimų). Statyboms būdinga didelė iššūkių darbuotojų saugai ir sveikatai gausa - atsakomybė už darbų saugos reikalavimų paisymą tenka ne tik darbdaviams, bet ir patiems darbuotojams (darbo vietoje nereikėtų demonstruoti drąsos specialiai nesinaudojant apsauginėmis priemonėmis). Čia apžvelgsime dažniausiai tykančius pavojus statybų aikštelėje ir tai, kaip galima jų išvengti.

DAŽNIAUSIAI PASITAIKANTYS PAVOJAI STATYBŲ SEKTORIUJE

DARBAI AUKŠTYJE

Pagrindinė sunkių sužalojimų ir mirčių darbo vietoje priežastis yra kritimas iš aukščio: nuo pastolių, platformų, netvirtų stogų ar netinkamų kopėčių. Tokių nelaimingų įvykių galima išvengti – būtina dar statybų projektavimo metu suplanuoti apsaugą no kritimų: atitvarus, saugos diržus, tinkamai sumontuoti pastolius ir kopėčias. Darbo metu avėti neslystančią avalynę, prieš lipant patikrinti, ar kopėčios saugiai pastatytos, o saugos diržai yra prisegti prie tvirtos konstrukcijos. Niekada nemėtykite įrankių ar medžiagų ant žemės, – krintantys daiktai gali sužeisti kitus.

 

KASIMO DARBAI

Atliekantiems kasimo darbus, pavojų kelia grovių užgriuvimas, kritimas į iškasas, konstrukcijų nuvirtimas, kabelinių elektros linijų pažeidimas (elektros smūgis). Būtina iš anksto pažymėti visus požeminius tinklus, iškasų kraštus sutvirtinti tinkamomis medžiagomis. Ertmės turi būti uždengtos arba aptvertos ir aiškiai pažymėtos. Nepaprastai svarbu kasdien patikrinti darbo vietą.

 

JUDANTYS KROVINIAI

Krovimo įrangą komplektuoti ir valdyti gali tik kompetetingi ir specialiai apmokyti darbuotojai. Įrangą būtina reguliariai patikrinti. Kranas turi būti sumontuotas ant žemės ir saugiu atstumu nuo kasinėjimų ar elektros linijų, o kranininkas turi matyti aiškų vaizdą. Kiek įmanoma, stenkitės sumažinti fizinio krovinių nešimo kiekį ir atstumą, o svorius nuo žemės kelkite taisyklingai.

Atkreipkite dėmesį, ar statybvietėje saugus priėjimai (takai, kopėčios, pastoliai), ar nėra kliūčių. Saugiai sandėliuokite medžiagas. Visoje statybų aikštėje būtinas tinkamas apšvietimas.
 BŪTINIAUSIOS STATYBININKŲ ASMENS APSAUGOS PRIEMONĖS

 

Statybininkams privaloma naudoti apsaugines priemones, kurios yra patogios, geros būklės ir nekeliančios rizikos. Labai svarbu, kad kiekvienas darbuotojas būtų apmokytas jomis tinkamai naudotis.

 

SAUGOS ŠALMAI

Šalmas – būtina asmens apsaugos priemonė dirbantiems statybų sektoriuje. Saugos šalmai apsaugo nuo krintančių daiktų ir galvos sutrenkimų pavojaus, suteikia elektrinę izoliaciją.
 

APSAUGINIAI AKINIAI

Daug laiko praleidžiant lauke, dulkėtoje aplinkoje, tarp lekiančių dalelių ar varvančių skysčių, privaloma apsaugoti akis – jos taip pat varginamos saulės šviesos ir kenksmingų UV spindulių. Nuvargus ir įsitempus akims, gali kilti galvos skausmas.
 

TINKAMA AVALYNĖ

Statybų darbams tinkamiausi darbiniai batai su pirštų ir pado kompozicinėmis apsaugomis (atsparūs smūgiams ir pradūrimui), neslytančiu padu (svarbu dirbantiems aukštyje ir nuožulniuose paviršiuose), atsparūs drėgmei.

 

APSAUGINIAI RŪBAI

Statybvietėje svarbu būti gerai matomu: dėl šios priežasties tinkamiausi ryškių spalvų darbo drabužiai, kurie taip pat nevaržo judesių, yra patvarūs, nepralaidūs drėgmei ir vėjui. Svarbi aprangos dalis – darbo pirštinės, kurios apsaugo rankas nuo sužeidimų, neleidžia įrankiams išslysti, o šaltuoju metų laiku taip pat šildo.

 

SAUGOS ŽENKLAI

Įspėjamieji saugos ženklai – privalomi statybų aikštelėje, nes padeda atkreipti darbuotojų ir praeivių dėmesį į galimą pavojų, primena naudotis asmens apsaugos priemonėmis.

  

Visas reikiamas asmens apsaugos priemones, skirtas statybų darbams ir darbams aukštyje Jūs rasite SABELIJOS PREKYBA UAB asortimente.

Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikata. Būkite saugūs!