DARBOSAUGINIAI ŽENKLAI SKIRSTOMI KATEGORIJOMIS:

DRAUDŽIAMIEJI ŽENKLAI.Tai ženklai draudžiantys elgtis netinkamai arba siekiant apsaugoti nuo galimo pavojaus. Esminiai požymiai: skritulio forma, juoda piktograma baltame fone, raudonas apvadas ir raudona skersinė juosta (iš kairės viršaus į dešinės apačią 450 kampu, raudona spalva turi dengti ne mažiau kaip 35% vaizdinio ženklo paviršiaus).

ĮSPĖJAMIEJI ŽENKLAI. Esminiai požymiai: trikampio forma; juoda piktograma geltoname fone, juodas apvadas (geltona spalva turi dengti ne mažiau kaip 50% vaizdinio ženklo paviršiaus).

ĮPAREIGOJAMIEJI ŽENKLAI. Esminiai požymiai: skritulio forma; balta piktograma mėlyname fone (mėlyna spalva turi dengti ne mažiau kaip 50% vaizdinio ženklo paviršiaus).

PIRMOSIOS PAGALBOS ŽENKLAI. Jų paskirtis nurodyti gelbėjimo priemonių ir pirmosios pagalbos įrangos išdėstymo vietas. Esminiai požymiai: stačiakampio arba kvadrato forma; balta piktograma žaliame fone (žalia spalva turi dengti ne mažiau kaip 50% vaizdinio ženklo paviršiaus).

EVAKUACINIAI ŽENKLAI. Jų paskirtis nurodyti saugią žmonių evakuacijos kryptį nelaimės arba apšvietimo dingimo atveju. Esminiai požymiai: stačiakampio arba kvadrato forma; balta piktograma žaliame fone (žalia spalva turi dengti ne mažiau kaip 50% vaizdinio ženklo paviršiaus).

 

DARBOSAUGINIAI

1 2 3 4 5